OSTVN10A150
OSTVN10A150
Scaredy Pi | The Resident Geeks
OSTVN10A150
DigiKey Part Number
ED10567-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTVN10A150
Description
TERM BLK 10P SIDE ENT 2.54MM PCB
Detailed Description
10 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.100" (2.54mm) Through Hole
EDA/CAD Models
OSTVN10A150 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Positions Per Level
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Torque - Screw
0.15 Nm (1.3 Lb-In)
Current
6 A
Voltage
150 V