Image for OSTHI050051 is not available
OSTHI050051
DigiKey Part Number
OSTHI050051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTHI050051
Description
TERM BLOCK PLUG 5POS 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) Free Hanging (In-Line)
Category
Number of Levels
1
Manufacturer
On Shore Technology Inc.
Pitch
0.197" (5.00mm)
Series
Termination Style
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Voltage - UL
300 V