H3JA-8A AC100-120 3H is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Omron Automation and Safety
In Stock: 4
Datasheet
Similar
Omron Automation and Safety
In Stock: 41
Datasheet
In Stock: 13
Image for H3JA-8A AC100-120 3H is not available
H3JA-8A AC100-120 3H
DigiKey Part Number
H3JA-8AAC100-1203H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3JA-8A AC100-120 3H
Description
RELAY TIME DELAY 3HR 7A 250V
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.3 Hrs ~ 3 Hrs Delay 7A @ 250VAC Socketable
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Delay Time
0.3 Hrs ~ 3 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
7A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
100 ~ 120VAC
Part Status
Obsolete
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)