G3NA-210B-AC100-120 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Omron Automation and Safety
In Stock: 40
Datasheet
Similar
Sensata-Crydom
In Stock: 14
Datasheet
Crouzet
In Stock: 3
Sensata-Crydom
In Stock: 20
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
In Stock: 0
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
G3NA-210B-AC100-120
DigiKey Part Number
Z919-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3NA-210B-AC100-120
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 19-264V
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
G3NA-210B-AC100-120 Models
Category
Voltage - Input
100 ~ 120VAC
Mfr
Voltage - Load
19 V ~ 264 V
Series
Load Current
10 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C