BGAH375-125E
BGAH375-125E
BGAH375-125E
DigiKey Part Number
273-BGAH375-125E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BGAH375-125E
Description
BGA HEATSINK W/TAPE
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA, CPU, GPU Aluminum Alloy Top Mount
Category
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.476" (37.50mm)
Series
Width
1.476" (37.50mm)
Packaging
Box
Fin Height
0.492" (12.50mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
3.00°C/W