AH50600V05000FE
DigiKey Part Number
AH50600V05000FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AH50600V05000FE
Description
ALUMINUM EXTRUSION 5"
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Housed Resistor Aluminum Alloy Board Level, Vertical, Extrusion
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
5.000" (127.00mm)
Series
Width
3.924" (99.67mm)
Packaging
Box
Fin Height
1.210" (30.73mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
1.30°C/W