AH10928V07500IE
DigiKey Part Number
AH10928V07500IE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AH10928V07500IE
Description
ALUMINUM EXTRUSION 7.5"
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Housed Resistor Aluminum Alloy Board Level, Vertical, Extrusion
Category
Attachment Method
Bolt On
Mfr
Shape
Rectangular, Fins
Series
Length
7.500" (190.50mm)
Packaging
Box
Width
9.750" (247.65mm)
Part Status
Active
Fin Height
2.280" (57.91mm)