S30F1C-P09MCC0-5000
DigiKey Part Number
1907-1625-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S30F1C-P09MCC0-5000
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
9
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C