S21F1C-P03MPH0-500S
DigiKey Part Number
1907-1549-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21F1C-P03MPH0-500S
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Packaging
Bulk
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Current Rating (Amps)
12A
Cable Opening
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C