S20F1C-P05MFG0-450S
DigiKey Part Number
1907-1520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S20F1C-P05MFG0-450S
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S20F1C-P05MFG0-450S Models
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C