S11F1C-P03MPH0-5000
DigiKey Part Number
1907-1451-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11F1C-P03MPH0-5000
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
12A
Cable Opening
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C