S10F1C-P05MFG0-4000
DigiKey Part Number
1907-1421-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S10F1C-P05MFG0-4000
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S10F1C-P05MFG0-4000 Models
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C