680M17W2103L401
680M17W2103L401
680M17W2103L401
DigiKey Part Number
NOR1280-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
680M17W2103L401
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
680M17W2103L401 Models
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C