PZU13B2A,115
DigiKey Part Number
1727-PZU13B2A,115TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PZU13B2A,115CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PZU13B2A,115DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZU13B2A,115
Description
DIODE ZENER 13V 320MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 13 V 320 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 10 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
320 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms