PESD2CANFD24V-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 35,407
Datasheet
Similar
Texas Instruments
In Stock: 109
Datasheet
Diotec Semiconductor
In Stock: 427
Panjit International Inc.
In Stock: 0
onsemi
42V Clamp 2.6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
PESD2CANFD24V-TR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD24V-TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24V-CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD24V-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD24V-TR
Description
TVS DIODE 24VWM 42VC TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PESD2CANFD24V-TR Models
Mfr
Applications
CAN
Capacitance @ Frequency
5.2pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.6A (8/20µs)