BZX884S-C22-QYL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX884S-C22-QYL |
Description | DIODE ZENER 22V 365MW DFN1006BD |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 22 V 365 mW ±1.82% Surface Mount DFN1006BD-2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15.4 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Grade Automotive |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Qualification AEC-Q100 |
Tolerance ±1.82% | Mounting Type Surface Mount |
Power - Max 365 mW | Package / Case |
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms | Supplier Device Package DFN1006BD-2 |