BZX84J-B10-QX
DigiKey Part Number
1727-BZX84J-B10-QXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84J-B10-QX
Description
BZX84J-B10-Q/SOD323F/SOD323F
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 10 V 550 mW ±2% Surface Mount SOD-323F
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
550 mW
Supplier Device Package
SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms