BZX585-C15,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Diodes Incorporated
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
Diotec Semiconductor
Zener Diode 15 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-523