BZX585-B15,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 11,743
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 8,147
Datasheet
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
onsemi
onsemi
Zener Diode 15 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523