BZX38450-B3V9-QX
DigiKey Part Number
1727-BZX38450-B3V9-QXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX38450-B3V9-QX
Description
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.9 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms