BZX384-B10-QX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 1,558
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 66
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 9,780
Zener Diode 10 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-B10-QX
DigiKey Part Number
1727-BZX384-B10-QXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZX384-B10-QXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZX384-B10-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384-B10-QX
Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms