BZV85-C30,133
DigiKey Part Number
BZV85-C30,133-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZV85-C30,133
Description
DIODE ZENER 30V 1.3W DO41
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 30 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 21 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 50 mA
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
DO-41
Power - Max
1.3 W
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
45 Ohms