BZV49-C3V3,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZV49-C3V3,115 |
Description | DIODE ZENER 3.3V 1W SOT89 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 1 W ±5% Surface Mount SOT-89 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA |
Mfr | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 1 W | Supplier Device Package SOT-89 |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |