BZT52H-C9V1,115
DigiKey Part Number
1727-3625-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3625-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3625-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52H-C9V1,115
Description
DIODE ZENER 9.1V 375MW SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 375 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
Category
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Power - Max
375 mW