GRJ32ER71H475KE11K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GRJ32ER71H475KE11K
DigiKey Part Number
490-GRJ32ER71H475KE11KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ32ER71H475KE11K
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRJ32ER71H475KE11K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)