GCM0335C1E5R0CA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
TDK
5 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1E5R0CA16D
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1E5R0CA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1E5R0CA16D
Description
CAP CER 5PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM0335C1E5R0CA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)