CGA1A2C0G1E050C030BA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA1A2C0G1E050C030BA |
Description | CAP CER 5PF 25V C0G 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA1A2C0G1E050C030BA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Tolerance ±0.25pF | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |