GCJ188R92A222KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 4,283
Datasheet
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
GCJ188R92A222KA01J
DigiKey Part Number
490-GCJ188R92A222KA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R92A222KA01J
Description
CAP CER 2200PF 100V X8R 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ188R92A222KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)