GCJ188R92A222KA01D
DigiKey Part Number
490-GCJ188R92A222KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ188R92A222KA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ188R92A222KA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R92A222KA01D
Description
CAP CER 2200PF 100V X8R 0603
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ188R92A222KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)