GCD188R72A392MA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GCD188R72A392MA01D
DigiKey Part Number
490-GCD188R72A392MA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCD188R72A392MA01D
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCD188R72A392MA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)