BU-1010-A-48-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 0
Datasheet
48.0" (1219.20mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 300V 1 Lead, Red
BU-1010-A-48-2
DigiKey Part Number
BU-1010-A-48-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-1010-A-48-2
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 48"
Detailed Description
Category
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Alternate Color
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 48"
In-Stock: 0
Alternate Length
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
In-Stock: 1
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 36"
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 60"