0500798000-10-S8-D
DigiKey Part Number
0500798000-10-S8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-10-S8-D
Description
10" PRE-CRIMP 1852 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Slate
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Additional Resources
In-Stock: 810
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 649
10" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 30
10" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 60
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 80
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 150
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 SLATE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1852 SLATE
In-Stock: 0
4" PRE-CRIMP 1852 SLATE
5" PRE-CRIMP 1852 SLATE
6" PRE-CRIMP 1852 SLATE