0500798000-10-B8-D
DigiKey Part Number
0500798000-10-B8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-10-B8-D
Description
10" PRE-CRIMP 1852 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
35.4µin (0.90µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 649
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 30
10" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 60
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 80
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 150
10" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 960
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 330
3" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 1050
4" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 135
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 280
6" PRE-CRIMP 1852 BLACK