0500588000-10-N8
DigiKey Part Number
0500588000-10-N8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-10-N8
Description
10" PRE-CRIMP 1852 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Brown
Length
10.0" (254.0mm)
In-Stock: 280
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
10" PRE-CRIMP 1852 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BROWN
3" PRE-CRIMP 1852 BROWN
4" PRE-CRIMP 1852 BROWN
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
6" PRE-CRIMP 1852 BROWN