0500588000-10-G8
DigiKey Part Number
0500588000-10-G8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-10-G8
Description
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Green
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 280
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
10" PRE-CRIMP 1852 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 GREEN
3" PRE-CRIMP 1852 GREEN
4" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
6" PRE-CRIMP 1852 GREEN