0008500113-12-G6
DigiKey Part Number
0008500113-12-G6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-12-G6
Description
12" PRE-CRIMP A3049 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Green
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A3049 BLACK
In-Stock: 360
12" PRE-CRIMP A3049 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3049 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
12" PRE-CRIMP A3049 RED
In-Stock: 358
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3049 GREEN
3" PRE-CRIMP A3049 GREEN
4" PRE-CRIMP A3049 GREEN
5" PRE-CRIMP A3049 GREEN
6" PRE-CRIMP A3049 GREEN