SMBJ54CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 8,862
Datasheet
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
In Stock: 9
Semtech Corporation
Diodes Incorporated
YAGEO
YAGEO
96.3V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ54CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMBJ54CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ54CE3/TR13
Description
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.3V