30KPA45CAE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 558
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
77.4V Clamp 391.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA45CAE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA45CAE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA45CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
391.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V