30KPA45CA
DigiKey Part Number
30KPA45CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA45CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 391.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA45CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
391.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V