PK-20A35EW-24VQ
PK-20A35EW-24VQ
PK-20A35EW-24VQ
DigiKey Part Number
458-1344-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PK-20A35EW-24VQ
Description
BUZZER PIEZO 24V 28MM FLANGE
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 24 V 20mA 3.5kHz 95dB @ 24V, 30cm Panel Mount, Flange Wire Leads
Category
Technology
Piezo
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Operating Mode
Single Tone
Series
Sound Pressure Level (SPL)
95dB @ 24V, 30cm
Packaging
Bulk
Current - Supply
20mA
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Input Type
DC
Mounting Type
Panel Mount, Flange
Voltage - Rated
24 V
Termination
Wire Leads
Voltage Range
12 ~ 28V
Size / Dimension
1.102" Dia (28.00mm)
Frequency
3.5kHz
Height - Seated (Max)
0.992" (25.20mm)