FL1M-8FW-1-Y110V
DigiKey Part Number
458-1789-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1M-8FW-1-Y110V
Description
LED PNL IND YELLOW 10MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 150° 110V 20mA Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (8.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
10mm, T-3 1/8
Lens Style
Round with Flat Top
Millicandela Rating
1000 ~ 1500mcd
Lamp Color
Yellow
Viewing Angle
150°
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Ratings
AC/DC
Voltage
110V