SMCJ78CA-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 88,859
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Comchip Technology
Similar
Similar
YAGEO
YAGEO
126V Clamp 11.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ78CA-HRAT7
DigiKey Part Number
SMCJ78CA-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ78CA-HRAT7
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.9A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V