0SPF020.H
DigiKey Part Number
F11446-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0SPF020.H
Description
FUSE CARTRIDGE 20A 1KVDC 5AG
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
20A
DC Cold Resistance
0.005 Ohms