0MEG400.L
DigiKey Part Number
0MEG400.L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0MEG400.L
Description
FUSE AUTO 400A 32VAC/VDC 50PC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
400 A 32 V 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Voltage Rating - AC
32 V
Series
Voltage Rating - DC
Packaging
Bulk
Response Time
Slow Blow
Part Status
Active
Package / Case
Mounting Type
Bolt Mount
Size / Dimension
1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)