0298200.ZXEH-LT
DigiKey Part Number
0298200.ZXEH-LT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298200.ZXEH-LT
Description
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
200 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0298200.ZXEH-LT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Voltage Rating - DC
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)
Fuse Type
DC Cold Resistance
0.214 Ohms