0298225.ZXEH
DigiKey Part Number
F4774-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298225.ZXEH
Description
FUSE AUTO 225A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
225 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Category
Response Time
Slow Blow
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
2kA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Bolt Mount
Color
Tan
Fuse Type
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)