0298175.ZXEH
DigiKey Part Number
F3325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298175.ZXEH
Description
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
175 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Category
Response Time
Slow Blow
Approval Agency
UL
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Color
White
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)