LFT600603C
LFT600603C
LFT600603C
DigiKey Part Number
5666-LFT600603C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFT600603C
Description
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 60 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
60 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
0.813" Dia x 1.56" L (20.65mm x 39.7mm)