LFT601003CS
DigiKey Part Number
LFT601003CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFT601003CS
Description
FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 100 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
100 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
0.827" Dia x 2.953" L (21mm x 75mm)