FLNR050.T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-FLNR050.T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FLNR050.T |
Description | FUSE CARTRIDGE 50A 250VAC/125VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50A 250 VAC 125 VDC Fuse Cartridge Requires Holder |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage Rating - DC 125 VDC |
Current Rating (Amps) 50A | Size / Dimension 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm) |
Voltage Rating - AC 250 VAC |